Fejléc képSzövegdoboz: KEZDŐLAP
Bernáth Aurél SzalagcímIskolaMűvelődési HázÖnkormányzatBernáth AurélÓvodaISKOLABEMUTATKOZÁSÓVODATELEPÜLÉSMŰVELŐDÉSI HÁZBemutatkozás, Bernáth ÁMKSzövegdoboz: Iskolánk

Pedagógiai programunk

Szövegdoboz: Házirend
Szövegdoboz: A tanév rendje
Szövegdoboz: Alapítvány

Pedagógiai Programunk

Szövegdoboz: Programok, rendezvények
Szövegdoboz: Fotógaléria
Szövegdoboz: Osztályképek
Szövegdoboz: Aktuális

 

A tanítás tárgyi feltételei:

 

A. Óvoda:

 

Az óvoda ellátottsága átlagosnak mondható. A legszükségesebb eszközökkel rendelkezünk.

 

Az épület három csoportszobás, melyek egyenként átlagosan 25 fő befogadására képesek.

További helyiségek: 2 gyerek mosdó, 1 felnőtt mosdó, 1 konyha, 1 konyhai raktárhelyiség, terasz, 2 gyermeköltöző, 1 iroda, 2 udvari eszköznek ill. raktárnak használt szoba, 1 kazánház.

 

Az óvodaudvara füves terület, ahol növények és játékok teszik kényelmesebbé az udvari játékot.

 

B. Iskola:

 

Az oktató- és nevelő munka végzésére 4 épület áll rendelkezésünkre, melyek egymáshoz közel vannak, egy udvarban találhatók.

 

a. Az iskola főépülete, kétszintes, 10 tantermes, melyből kettő 20 tanuló, a többi akár 35 tanuló befogadására is alkalmas.
További helyiségek: tanári szoba, 3 iroda (igazgatói, igazgatóhelyettesi, gazdasági), iskolai könyvtár (letéti), sportszertár, természetismeret-szertár, stúdió, tisztálkodásra és mosásra alkalmas helyiség (zuhanyozó), szintenként mellékhelyiségek mosdóval, takarítói pihenő, kazánház, karbantartó műhely, karbantartói-fűtői pihenő, folyosók-közlekedők.

 

b. A fejlesztő foglalkozások épülete a főépület szomszédságában található DNY- i irányban.
Itt két kis tanterem (rajz szaktanterem, és foglalkoztató), egy játszószoba, a külön tanári és a két mellékhelyiség mosdóval kapott helyet.

 

c. A Művelődési Ház szintén a főépület szomszédságában található, tőle délre. Az épület Makovecz Imre, de első sorban Nagy Ervin tervei alapján készült el, és az 1990- es évek elején vehettük birtokunkban. A Ház kétszintes, emeleti helyiségei a galériáról nyílnak.
Helyiségei: központi nagyterem (tornateremként is használjuk), községi könyvtár, klubszoba, iroda, büfé konyhával, öltözők, mellékhelyiségek mosdóval.
Az épület ad helyet az iskolai számítástechnika-informatika oktatásnak is. Természetesen, mint ÁMK és egyben
„eMagyarország pont @”, minden érdeklődő ez irányú igényét ki tudjuk elégíteni. A felhasználóknak húsz, a helyi hálózatba kötött számítógép, lézernyomtató és műholdas internet-hozzáférés áll a rendelkezésére.

 

d. Az iskola konyhája és étkezdéje úgyszintén a főépület szomszédságában van, csak éppen tőle északi irányban.
Az épületet utoljára 2001- ben korszerűsítették, melynek eredményeként kb. 350 adag étel főzésére alkalmas, ma már a HACCP előírásoknak megfelelő kiszolgáló helyiségekkel, öltözőkkel, stb.
Az étkezde ugyanebben az épületben kapott helyet. Két nagy termében egyszerre mintegy 80 fő tud kényelmes és kulturált körülmények között étkezni. Ezt hivatott még szolgálni a két mellékhelyiség is mosdóival együtt.

 

Az iskola udvara egy hatalmas zöld terület, mely növényeivel, játékaival egészséges környezetet biztosít a tanulóknak.

 

Az épületek külső és belső jegyei mind segítik céljaink megvalósulását, még akkor is, ha állaguk időnként felújítást kíván.

 

A tanítást szolgáló eszközrendszer is elfogadhatónak, átlagosnak mondható, minőségi javulás csak a legszükségesebb esetekben történt az elmúlt évek során. Az elkövetkezendő években fontos feladat lesz a falitérképek felújítása. Fontos feladat még a rajz és a technika tantárgy eszközeinek korszerűsítése, javítása (satupadok, kerti és műszaki szerszámok).

Az iskola bútorzata is évről évre újul, elhasználódottsága azonban látható.

 

A főépületben egy kis könyvtárral rendelkezünk, mely pedagógiai irodalmat gyűjt elsősorban. Polcain helyet kap video filmtárunk is.

 

Klasszikus értelemben vett tornatermünk nincs.

 

Nagyban segíti oktató-nevelő munkánkat az önálló telefonvonal, telefonközpont és a nagyteljesítményű fénymásoló gép, az épületeket is összekötő belső számítógépes hálózat, mely internethozzáférést is tud biztosítani.

 

C. A pedagógiai program végrehajtásához szükséges nevelő-oktatómunkát segítő eszközök és felszerelések jegyzékét két dokumentum teszi teljessé. Ezeket itt csak megemlítjük, mert terjedelmük miatt erre van lehetőség.

 

· szaktantárgyak leltárai, intézményi leltár

· Beszerzési terv a Kötelező eszközjegyzék alapján; 11/1994 (VI. 8.) MKM rendelet alapján.

 

 

Szövegdoboz: LAP TETEJÉRE